Kontakt
87 420 91 63

Nasza oferta

Dom św. Antoniego jest przeznaczony dla 34 osób, okolica  jest przepiękna blisko jezioro, las, zarazem centrum i blisko znajdujące się sklepy, poczta urzędy, lekarz,  apteka,  szkoła, przedszkole.

Dom jest otwarty na kontakty ze społecznością lokalną, staramy się o kontakty z dziećmi i młodzieżą szkolną inicjując wspólne kontakty poprzez zajęcia integracyjne.  Uczestniczymy w zajęciach  łącząc się ze społecznością lokalną, uczestnicząc w imprezach lokalnych przygotowujemy wystawy wykonane przez naszych domowych artystów. Tradycja jest dla nas ważnym elementem, w którym szczególnie zwracamy uwagę na model rodziny wielopokoleniowej pokazujemy poprzez integrację wielopokoleniową,  jak ważną rolę odgrywa w życiu babcia i dziadek. Nasz Dom św. Antoniego jest ostoją w pędzie wielkiego świata. Młodzież i dzieci w kontaktach z naszymi mieszkańcami poznają żywą historię i uczą się obycia ze starością i chorobami, uczą się wrażliwości i empatii. Nasi mieszkańcy natomiast spełniają się przez to, że czują się ważni i przydatni dla młodego pokolenia i nie tylko.

Pokoje przeznaczona dla mieszkańców są przygotowane wg najnowszych standardów, są to pomieszczenia bez barier architektonicznych, jasne przestronne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, każdy z łazienką dostosowaną dla osób niepełnosprawnych w pełni umeblowany.

Placówka posiada miejsca dziennego relaksu gdzie znajdują się biblioteczki z  literaturą przeznaczoną dla mieszkańców, tv, wygodne kanapy.

W pełni wyposażona nowoczesna  kuchnia na potrzeby mieszkańców.

Gabinety są wyposażone wg najnowszych standardów, spełniające potrzeby naszych mieszkańców.

– Opiekę medyczną nad mieszkańcami sprawują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. dzięki personelowi medycznemu zatrudnionemu w naszej placówce, opieka jest scalana i kontynuowana kompleksowo.  Dom posiada auto dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, zapewniamy transport na wizyty specjalistyczne.

Opieka medyczna  jest koordynowana przez naszą placówkę.

– Specjalizujemy się w wykonywaniu zadania polegającego na zorganizowaniu usług opiekuńczych wobec naszych mieszkańców. Traktujemy naszą pracę jak misję, dbamy o odpowiednią atmosferę, której towarzyszy odpowiednia opieka duszpasterska. Personel pracujący bezpośrednio z mieszkańcem jest wysoko wyspecjalizowany oddany swojej pracy. Wychodzimy poza ramy naszego domu i wychodzimy naprzeciw potrzebom ludzi samotnych którym oferujemy wraz z naszymi mieszkańcami przeżycie duchowe wspólnie wigilii i  śniadania wielkanocnego.

– Czas wolny jest wypełniany przez propozycje zajęć dostosowanych do możliwości i zainteresowań naszych mieszkańców. Organizujemy wycieczki do ciekawych miejsc historycznych, kultu religijnego czy miejsc rozrywki tj. np. kręgle, fabryka bombek.   Organizujemy zabawy okolicznościowe tj. andrzejki, bal karnawałowy, urodziny mieszkańców.

-->